Viso kūno sujungtumas rankų mosto ir pamatinėse ėjimo, bėgimo, šuolio koordinacijose
Per rankų mostų ir koordinacijų praktiką galėsime atpažinti optimalesnio judėjimo erdvėje, didesnio krūtinės ir dubens sujungtumo, rankų ir kojų jungties judesyje, bei ritmo judesyje galimybes. Judėjimas daugiaplanėse erdvinėse plokštumose leis iš naujo perkonstruoti savęs erdvėje suvokimą, atvers dar galimai nepažintas galimybes, bei užduos nemažai galvosūkių. Koordinacijų praktikos metu turėsime galimybę iš naujo užklausti kaip mokomės, kaip ir dėl ko pasiekiame savo kognityvinių galimybių ribą.
Atletiškos ir sveikos kojos
Kreipsime dėmesį į tai, kaip žengiame, kojų pagalba leidžiamės žemyn, tupime giliame įtupste, balansuojame, spiriame, kaip, priklausomai nuo užduoties erdvėje pastatome pėdas, ir kaip konstruojame „tvarią kojų architektūrą“. Kelsime klausimus ką reiškia kojas „įdarbinti“, kaip jas sutvirtinti ir parengti „netikėtumams“ ir kokius įgūdžius ugdyti, kad nemalonių netikėtumų nutiktų kuo mažiau. Sieksime atpažinti kaip kiekviename judesyje bendradarbiauja (ir ką atskirai gali) dubuo, keliai, čiurnos.
Stuburas – tvirta ir mobili kūno ašis
Susipažinsime su technikomis leidžiančiomis palaikyti stuburą tvirtą, saugų, tačiau ir pakankamai mobilų, lankstų, dovanojantį judėjimo galimybių įvairovę. Nuo anatomijos žinių judėsime tiesiai prie praktinių įgūdžių – pratimų, o nuo jų prie improvizuoto judėjimo ir žaidimų. Pasitelkdami mentalinius kūno žemėlapius žvelgsime ne vien į stuburo, bet viso torso organizaciją, jo artikuliacijos galimybes.
Jėga 360° - daugybėje scenarijų pritaikomas kūno atsparumas, tvirtumas, mobilumas
Kelsime klausimą kokie judėjimo scenarijai gali padėti „parengti“ kūną ne keliems, bet visai įvairovei scenarijų. Kaip galime būti stiprūs, bei atsparūs ne vien įprastose, bet ir ribinėse judesio amplitudėse. Pasitelksime darbo su gimnastiniais žiedais pagrindus, pasirengimo stovėsenai ant rankų elementus, „organiškos“ (nelinijinės) jėgos aktyvavimo reikalaujančias užduotis, pagrindinius mobilumo praktikų elementus.
Judančios asanos – žmogaus judėjimo scenarijų erdvėje įvairovė
Atkreipsime dėmesį kokias judesio evoliucijos stadijas nuo kūdikystės praėjo kiekvienas žmogus, kaip panašias stadijas mes vėl patiriame kasdieniuose judėjimo (praktiniuose) scenarijuose ir kaip galime susigrąžinti galimai prarastus natūraliuosius judėjimo gebėjimus. „Judančių asanų“ pagrindų metu įgausime įgūdžius atlikti pagrindines judėjimo keturiomis figūras, išmoksime jas kūrybiškai jungti į judesių sekas. Šių praktikų metu taip pat susipažinsime su „grindų darbo“ (judėjimo ant grindų) pagrindais. Kreipsime dėmesį į žmogui bene labiausiai reikalingą gebėjimą - kilti ir leistis. Atkreipsime dėmesį kaip iš gulimos kūno padėties atsisėdame, atsitupiame ir galiausiai atsistojame, kaip be vargo, arba kūrybingai, iš stovimos padėties vėl atsiduriame gulomis ant grindų.