Apie mus

Mes esame

MOVI

Mes esame Movement Vilnius (MOVI) – judesio mokykla, užgimusi iš poreikio permąstyti fizinę kultūrą, palaikyti ir skatinti universalaus judėjimo kultūros idėją (movement culture), suteikti šios idėjos realizacijai reikalingus įrankius, metodus, kasdienes praktikas.

Mes klausiame –

ką reiškia žmogui judėti geriau?

Juk, visų pirma, mes visi esame žmonės, o jais būdami visi be išimties esame judėtojai – ir tik po to esame skirtingų sričių specialistai. Tad kas yra šis judesys pačia bendriausia – žmogiškąja – prasme ir kaip galime nuolatos mokytis ir augti kompleksiškai? Kaip, nepaisant pakankamai stipriai fragmentuotos ir žmogaus kūną bei gebėjimus skaidančios šių dienų fizinės kultūros tapti tikraisiais savo kūno ir fizinės praktikos šeimininkais? Kaip vėl, tarsi vaikystėje, džiaugtis pačiu mokymosi ir atradimų procesu, vėl būti smalsiems? Kaip, nepaisant neišvengiamo senėjimo proceso, galėti vis daugiau? Šie ir panašūs klausimai – tai mūsų kasdienybė. Į juos ieškome ne vien teorinių atsakymų, bet atsakome savosiomis praktikomis ir patirtimis.

Kokybiško judėjimo mokymui pasitelkiame pačius bendriausius ir kuo didesnę judesio disciplinų įvairovę vienijančius judėjimo principus. Mes keliame tikslą ne įvaldyti atskirus judesius, jų sekas ar konkrečią judėjimo formą, bet veikiau kviečiame praktikuotojus
įgyti kuo universalesnį gebėjimą judėti, nuolat mokytis ir augti kompleksiškume bei kuo lengviau prisitaikyti prie neapibrėžtų ir nuolat kintančių situacijų. Tokiu būdu universalumas judesyje ir greitas mokymasis tampa savotiška mūsų praktikuotojų „specializacija“: mes siekiame nebe meistrystės vienoje ar kitoje disciplinoje, bet paties judėjimo meistrystės.

MOVI praktikų visuma suteikia sąlygas statyti tvirtą, intelektualų, praktinius gyvenimo iššūkius lengvai įveikiantį ir traumoms atsparų kūną.

Kam tai skirta?

  • Savų sporto sričių profesionalams, siekiantiems pagerinti savo rezultatus per gilesnį savo kūno ir judesio principų pažinimą;
  • Judėtojams, netelpantiems į jokios disciplinos formatą arba ieškantiems platesnės perspektyvos į “sportą”;
  • Visiems, kurie nori mokytis drauge su kitais intensyviai ir visapusiškai, yra smalsūs bei atviri, ieško įkvėpimo ir yra pasirengę įkvėpti kitus.
Pradėti kelionę su MOVI

Komanda

MOVI įkūrėjas, judesio mokytojas, filosofas

Justas Kučinskas

"Mes vedame ne „treniruotes“, o tikrą edukacijos procesą, kurio metu ne vien tobuliname kūną, bet išties augame visapusiškai."

„Didžiausia mūsų mokytojų komandos stiprybe laikau gebėjimą vesti praktikuotojus per nuoseklų mokymosi procesą ir per gana trumpą laiką užgyventi stebinančius rezultatus – iš tiesų pradėti judėti geriau. Mes vedame ne „treniruotes“, o tikrą edukacijos procesą, kurio metu ne vien tobuliname kūną, bet išties augame visapusiškai.“
MOVI įkūrėja, judesio mokytoja, baleto artistė

Jekaterina Kučinskienė

"Man rūpi judesio dermė: takumas, kūno „sujungtumas“, vidumi patiriamas ir išoriškai matomas judesio ritmiškumas"

„Klausimas, į kurį kiekvieną dieną per savo praktikas atsakau pati ir vedu kitus –koks judėjimo būdas ne izoliuoja ir atskiria skirtingas kūno dalis, bet leidžia išgyventi vientisumą? Kas mano kūną jungia, o ne skaido? Man rūpi judesio dermė: takumas, kūno „sujungtumas“, vidumi patiriamas ir išoriškai matomas judesio ritmiškumas.“
MOVI mokytojas, osteopatas, kineziterapeutas

Vytenis Žiedas

"Jau įsitikinau, kad per judesį geriau pažindamas save, geriau pažįstu kitus ir taip galiu tiksliau ir lengviau jiems padėti."

„Labai vertinu ir prioritetą teikiu praktinėms žinioms, kurias galima paversti savo patirtimi likusiam gyvenimui. Judesio praktikoje ieškau būtent tokios patirties. Jau įsitikinau, kad per judesį geriau pažindamas save, geriau pažįstu kitus ir taip galiu tiksliau ir lengviau jiems padėti.“

Praktikuotojų bendruomenė

MOVI bendruomenę sudaro gan platus ratas žmonių. Tai paties įvairiausio amžiaus, fizinio pasirengimo ir profesijų žmonės, tačiau juos visus jungia smalsumas judesiui, noras mokytis ir judėti.

Vieni jų renkasi įsitraukimą per kasdienes praktikas, kartais vykstančias ir du kartus per dieną, dalyvauja beveik visur, kur yra MOVI – tai artimiausias mūsų mokinių ratas, bendruomenės branduolys.

Kiti renkasi kažkurį įsitraukimo formatą, pavyzdžiui, dalyvauja tęstiniame savaitgaliais, kartą per mėnesį vykstančiuose seminaruose arba prie praktikų jungiasi online formatu. Nuolat sugrįždami į MOVI šie žmonės semiasi įkvėpimo, o taip pat įkvepia ir praturtina mus.

Dar kiti yra mūsų Judesio Pamatų ar sporto profesionalams skirtų mokymų alumniai. Didelė dalis jų gyvena kituose miestuose ir šalyse, kiti dėl savo užimtumo neturi galimybės nuosekliai įsitraukti. Nepaisant to, visi jie yra mūsų bendruomenės dalis – pažįstami, draugai, bendraminčiai. Jie yra visuomet laukiami fizinėje ir virtualioje MOVI erdvėje.

Mus įkvepia ir palaiko

Kaip prisijungti?

Pirmieji žingsniai ir tinkamas susipažinimas – itin svarbūs. Todėl visus, norinčius įsilieti į judesio praktikuotojų bendruomenę, jai skirtus renginius bei kasdienes praktikas pirmiausia kviečiame pradėti nuo įvadinio Judesio Pamatų kurso. Jo metu pristatome mūsų praktikų esmę ir įvairovę, pasiūlome unikalią perspektyvą į fizinę edukaciją ir kūno naudojimą kasdienybėje beisuteikiame pirmuosius gero judėjimo įgūdžius.

Sužinoti daugiau
Kasdienės praktikos

Kasdienes praktikas galima lankyti tik po Judesio Pamatų kurso, tačiau organizuojame ir kitus atvirus seminarus, mokymo programas ir teminius renginius, į kuriuos galima užsirašyti ir be įvadinio kurso.